Haber

Vatan Partisi İl Başkanı Bilecik’teki Mezhep ve Cemaat Yapılarını Sorguladı

GÖKAY ŞİMŞEK

Vatan Partisi İl Başkanı Hüseyin Korkman, Bilecik Türkiye’deki mezhep ve cemaat yapılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Korkman, “Bugün şu soruları sormak istiyorum; Bilecik’te kaç tane mezhep ve cemaat yurdu var? Bu mezhep ve cemaat yurtlarında kaç çocuk kalıyor? Bu mezhep ve cemaat yurtlarının gelir kaynakları nelerdir?” Bu tarikat ve cemaat yurtlarını kim denetlemektedir? Faaliyetlerini takip ediyor musunuz?” diye sordu.

Vatan Partisi bugün Bilecik İl Teşkilat Yöneticileri ile basın toplantısı düzenledi. Vatan Partisi İl Başkanı Hüseyin Korkman, ” Türkiye Cumhuriyeti Devlet bir hukuk devletidir. Aksi Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerine dinamit koymaktır. Unutmayın ki tüm bu tartışmalarda hepimizin hukuk, adalet ve adil yargılanma hakkı var. Bir gün hepimizin buna ihtiyacı olabilir. Vatan Partisi olarak şunu düşünüyoruz; İktidarın dile getirdiği ve hedef olarak belirlediği yeni anayasanın temelleri hazırlanıyor.

Korkman, “Bugün şu soruları sormak istiyorum; Bilecik’te kaç tane mezhep ve cemaat yurdu var? Bu mezhep ve cemaat yurtlarında kaç çocuk kalıyor? Bu mezhep ve cemaat yurtlarının gelir kaynakları nelerdir?” Bu tarikat ve cemaat yurtlarını kim denetlemektedir? Faaliyetlerini takip ediyor musunuz?” diye sordu.

Kaynak: ANKA / Siyaset

boztepe-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu