Ekonomi

Altın fiyatlarında son durum: Gram altın ne kadar?

Altının gram fiyatı güne düşüşle başladıktan sonra 1.653 liradan işlem görüyor.

Altının ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak dün değer kaybeden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışının yüzde 0,4 altında 1.655,3 liradan tamamladı.

Yeni güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.00 itibarıyla önceki kapanışının yüzde 0,1 altında 1.653 lira seviyesinde işlem görüyor. Aynı zamanda çeyrek altın 2 bin 715 liradan, Cumhuriyet altını ise 10 bin 965 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı 1.910 dolardan işlem görüyor

Altının ons fiyatı şu anda yüzde 0,2 düşüşle 1.910 dolardan işlem görüyor.

ABD’de açıklanacak enflasyon verileri öncesinde yatırımcıların temkinli davrandığını belirten analistler, ülkede açıklanacak enflasyon verilerinin ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yıl sonuna kadar hangi adımları atacağına dair sinyaller verebileceğini söyledi. .

Analistler, para piyasalarındaki fiyatlamaların Bankanın Eylül ayı toplantısında politika faizini sabit bırakacağının kesin olduğunu gösterdiğini, Fed’in Kasım ayı toplantısında ise nasıl bir yol izleyeceği konusunda ise belirsizliğin devam ettiğini hatırlattı.

1.910 dolar ve 1.900 dolar direnç tutuyor

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in yıl sonuna kadar faiz indirimi yapma ihtimalinin tamamen ortadan kalktığını belirten analistler, enflasyon verileri sonrasında fiyatlamalarda değişiklik olabileceğini bildirdi.

Enerji sektöründe bir süredir yaşanan arz kaygılarının bugünkü enflasyon verilerini etkilemiş olabileceğini belirten analistler, aylık Tüketici Fiyatları Endeksi’nde (TÜFE) yüzde 0,6 artış beklendiğini hatırlattı. Bir önceki ayda TÜFE aylık bazda yüzde 0,2 oranında artmıştı.

Analistler, bugün ülkede veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Avrupa’da sanayi üretimi, ABD’de enflasyon verilerinin takip edileceğini belirtti. Teknik açıdan altının ons fiyatında 1.910 ve 1.900 dolar destek seviyeleri, 1.930 ve 1.940 dolar ise direnç seviyeleri olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu